Etkinlik Akışı

Etkinlik akışı site genelinde olan biten her şeyi gördüğün ana akış sayfasıdır. Siteye yeni katılan, veya herkese açık bir gönderi yayınlayan tüm üyeleri bu akışta görürsün. 

Bu sayfada arkadaş oldukların ve arkadaş olmadıklarının gönderilerini de görürsün. Ancak yine de senin ve diğer tüm üyelerin sayfa akışları kendine özeldir. Paylaştığın her şeyin hem kendi özel duvarında hem de tüm site akışında paylaşılacağını unutma. Bu yüzden hassas içerik varsa mutlaka sınırlandır.

Hassas içeriği sınırlandırmak için gönderiyi paylaştıktan sonra, gönderinin yanındaki (altında veya üstündeki) ok işaretiyle sadece arkadaşların veya kendin için sınırlandırman gerekir. Böylece bu gönderiler genel akıştan gizlenir. Ama arkadaş olduğun herkes buna erişebilir. Duvar gönderilerini gizlemenin bir tür özel resimler gibi çalıştığını düşün. Böylece sadece arkadaş oldukların görür. Görmesini istemediğin kişileri arkadaşlıktan çıkarman yeterli. Etkinlik akışında yetişkin içeriğin herkese açık olarak paylaşılmasına izin verilemez. Bu bizim şahsen istediğimiz şey değil. Kanunlar ne diyorsa o Yorum Gönderme

0 Yorumlar